| 123andrei a întrebat:

Buna am o problema la cardul micro sd de 4 gb Cand il pun in telefon nu mi-l citeste cand il pun in adaptor la camera foto si pun cablul de date imi apare la calculator dar cand vreau sa il accesez imi zice ca nu este formatat. Cand dau sa il formatez spune The disk is whrite protected si nu ma lasa sa il formatez...cum rezolv problema HELP funda si vot.

1 răspuns:
| MarianDeluise a răspuns:

Baga-l in mai multe telefoane ( cere telefonul altcuiva de la scoala, etc) daca tot nu-l citeste atunci e o problema cu cardul. Sterge-l si tu sau uite-te pe liniile alea de pe el, daca sunt zgariate poti sa-l arunci.
P.S:
Daca ai cablu de date la telefon vezi daca ti-l citeste pc-u de pe tel, daca tot nu merge atunci e defect el...