| FashionVictim93 a întrebat:

Am o problema la instalarea windowsului 7. Am un dvd cu windows 7 piratat pe care l'am instalat pe multe laptopuri si a mers. Astazi am incercat sa instalez pe un alt laptopt, merge totul bine pana incepe instalarea si la pasul Expanding Windows Files (0%) unde primesc Error 0x80070017 sau ingheata la 0%. Ce este de facut? ..nu stiu cum sa rezolv problema. Multumesc!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cumpără unul original și ai dreptul la suport tehnic din partea Micro$oft.

| gelu1970 a răspuns:

Unitatea optica a laptopului nu e buna. sau dvd e in stadiu rau, adica zgariat.

| gelu1970 a răspuns:

Am uitat sa iti spun: foarte important, cand ajungi la partitii, elimina partitiile ce le are si apoi creezi din nou. faptul ca doar le formatezi nu are efect. posibil ca asta sa fie cauza erorii.

| Iunix a răspuns:

Cel mai probabil s-a zgâriat DVD-ul, s-a deteriorat. Pentru a proba această ipoteză vezi dacă merge și pe alte pc-uri. Dacă nu merge nici pe alte pc-uri, atunci e de la DVD. Dacă merge pe alte pc-uri, înseamnă că problema e de la pc-ul pe care nu merge să instalezi windows-ul.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Dacă totuși vrei să instalezi windows-ul pe acel laptop, și nu merge de pe dvd, atunci creează un stick bootabil cu windows 7.

| Daniel9988 a răspuns:

Cred ca laptopul nu e compatibil cu windows 7. Dar hey, exista informaticieni care iti pun un windows 7 pentru 30 de lei!

| Adrian926a a răspuns:

Nu cumpara windows, acel cd cu windows e zgariat, daca ai un usb stick oune windows-ul pe el sau pune windows-ul pe alt cd