| Madalinanananaaaaa a întrebat:

am o problema la laptop, nu se mai aude muzica decat la casti. nici cand porneste si nici cand il inchid nu se aude nimic! oare sa fie arse difuzoarele sau sa ce ar putea avea? e Hp Elitebook cu windows 10. Astept un raspuns, multumesc!

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Presupun ca mufa jack de la laptop, cea pentru casti are contactele slabite si nu mai pune in functiune difuzoarele laptopului. Se poate incerca bagarea si scoaterea repetata a mufei castilor din laptop, in vederea restabilirii contactului pentru difuzoare. Daca nu merge, atunci numai un centru de reparatii poate rezolva problema.