| LoveNpeacE a întrebat:

Am o problema la pc.
Am reinstalat un windows xp sp2 si am probleme cu sunetul.
Am pierdut cd'ul si nu stiu ce driver sa instalez. Placa de sunet e ASUSTeK Computer 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller.
Stiti ce driver ar trebui sa instalez?
Multumeschappy.

ASUSMotherboard

P5PL2

Intel 945 PL+ ICH7
FSB 800 MHz
PCI-E x 16 / DDR 2
Gigabit LAN
ASUS CPU Lock Free
asta e placa de baza.big grin am incercat realtek, in zadar insa.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Buna. Nu mai cauta. Uite aici: http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx

| Vooortex a răspuns:

Cauta pe google. Scrii numele driverului si ar trebui sa gasesti...

| SpeciMen a răspuns:

Ca sa aflam ce driver iti trebuie spune modelul placii de baza. descarca si instaleaza cpu-z si dai la mainboard. scrie aici ce placa e sau fa un print screen.

| LoveNpeacE explică:

Am luat informatiile de pe cutie nu din progr respectiv pentru ca problema e a unui prieten. O sa dea jos progr maine.
Sper ca si asa informatiile sunt utile.