| cOsTeL966 a întrebat:

am o problema la PC.

Cand il deschid se incarca normal ajunge la sigla windows se incarca si acolo dar dupa nu imi mai arata imaginea albastra cu windows. Ecranul e Negru si nu pot face mimic. Doar sa misc mouseul. Ma gandesc sa reinstalez Windowsul. dar poate e ceva mai rau. Am Windows 7.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Altceva mai rau nu as crede, Incearca sa bagi windows-ul din nou si sa formatezi toate hard-urilewinking

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Ai vreo piesa care nu iti functioneaza corect in configuratia hardware a pc-ului tau.Scrie eroarea si vedem cu ce te putem ajuta.

| VladutAnghel a răspuns:

Am avut si eu aceeaei problema.Inseamna ca hardul s-a stricat sau a fost lovit(nu mai sta cum trebuie).Eu m-am dus la service si mai mult de 80 de lei nu mi-a luat

| Emitzanu2002 a răspuns:

Asta se numeste eroarea blue screen sau BSOD si am avut-o si eu, si am avut-o de tot.
a trebuit sa imi iau un laptop nou, fiindca., pe net zice ca poti rezolva problema dar nu, trebuie schimbata placa de baza si alte chestii si costa vreo 4 mil. siam luat un laptop nou.
imi pare rau, dar nu se poate rezolva, in afara de: #1 schimbarea placii de baza si alte chestii
sau
#2 sa-ti cumperi un laptop nou/PC
vezi daca iti cumperi un laptop/pc nou sa-ti cumperi unu cu minim 2 ghz, 4gb ram, 500gb HDD, si daca ei laptop, minim 15, 6" -15, 6 inch se citeste inci
FUNDA?

| ThatGuy a răspuns:

Problema poate fi de la un program instalat recent(anti-virus sau ceva ce blocheaza accestul). Incearca sa intri in safe-mode si dezinstaleaza ultimul program instalat.