| anonim_4396 a întrebat:

am o problema la pc! mi-au disparut iconurile de pe desktop si bara de start, am incercat cu ctrl alt del si alte metode da nu merge nimic, am vista. pls help.

Răspuns Câştigător
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Apasa CTRL+ALT+DEL si daca iti spune ca a fost oprit de administrator, ai luat un virus frumusel. Din pacate ai numai 2 optiuni: Reinstalezi windowsul dupa care devirusezi tot PC-ul, sau intri in Safe Mode si incerci sa devirusezi de acolo.

4 răspunsuri:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Inainte sa inceapa sa boot-eze windowsul (dupa scrisul alb pe fundal negru sau logo-ul placii de baza apesi F8 in repetate randuri, iti apare un meniu tot cu scris alb pe fundal negru de unde poti alege mai multe optiuni. Alegi Safe Mode, dupa ce intra, vezi daca iti apar iconitele. In cazul in care nu, iti recomand sa downloadezi si sa pui pe cd Hiren's Boot CD de pe care dupa bootare ai optiunea sa intri in Mini Windows Xp de unde poti sa devirusezi si cu antivirusii de pe Hiren's Boot CD. Hiren's boot CD gasesti aici: http://www.hirensbootcd.org/download/ ai tot ce trebuie in arhiva, inclusiv program de scriere cd-uri.

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul in cazul acesta si iti va merge, dupa care sa devirusezi.

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Fisierele ce nu pot fi scanate sunt parolate de obicei. Sa stergi orice e infectat, cu cele blocate nu ai ce sa faci pentru ca ori sunt fisiere de sistem, ori fisiere parolate de programe. Alea lasa-le asa. Uita-te in lista de infected, si iti recomand! avast in loc de AVG. E gratuit si! avast. Il gasesti aici: http://download.cnet.com/......19223.html

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Probabil a gasit si a eliminat prima datawinking Ma bucur ca ai reusit.