| fanyt13 a întrebat:

Buna am o problema la un pc de al meu nu : il deschid si imi ramane la img. care il deschid cand vreau sa intru in bios imi cere o parola ma poate ajuta cineva?
plz dau funda!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ca sa scapi de parola (daca nu o stii) desfaci pc-ul si pe placa de baza are o baterie (http://www.amitbhawani.com/blog/Images/C/CMOS-Battery-Replace.jpg) are niste lamele intr-o parte, apesi cu surubelnita pe acele lamele (calculatorul trebuie sa fie deconectat de la curent) si scoti bateria.Il lasi oprit fara baterie 5-10 minute.Pui bateria la loc si il pornesti, o sa iti apara o eroare cum ca nu ai setarile facute, intri in bios (nu iti mai apare nici o parola) si dai load default si pc-ul ar trebui sa porneasca.