| iamaprincess a întrebat:

Am o problema mareestraight face
Deci sa incep : aseara mi-am cumparat o cartela de reincarcare orange de 4euro, toate bune si frumoase pana cand sun la 222 sa imi reincarc primesc sms de la 333 ca am gresit codul, sa incerc cu mai mare atentie(sunt sigura ca codul nu era gresit) am incercat din nou, si din nou, si din nou pana cand azi primesc sms de la 333 ca nu mai pot efectua reincarcari. Ce e de facut in astfel de cazuri? Cum pot sa imi reincarc cartela?
Asi fii forte recunoscatoare daca m-ati ajuta!
{fundita}

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Suna la retea, serviciu clienti, cartele ti-a fost restrictionata la reincarcari pentru ca ai incercat de mai multe ori si ai gresit! Succes!

5 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Du-te la o reprezentanta Orange si te vor ajuta sa-ti rezolvi problema. insa mi se pare imposibil sa fi scris tu EXACT acel cod de reincarcare.

| iamaprincess explică:

@euuuu
a fost cartele de aia razuibila
pai nu ma mai lasa sa bag deloc cod de reincarcare deci degeaba asi cumpara alta ca oricum nu voi putea incarca

| euuuuuuuuuuuu a răspuns:

Asta inseamna ca acel cod a mai fost folosit.

a fost tiparit in fata ta sau era razuita acea parte cu codul?

daca a fost tiparit in fata ta, inseamna ca acel cod a fost folosit de cei care baga coduri l inimereala, ar fi bine sa iti iei alta cartela cu nr deoarece pe-asta nu o vei mai putea reincarca

:*

| will_4908 a răspuns:

A fost inregistrata in baza lor de date o frauda. Si din nou, si din nou? Dupa 5 ori se blocheaza. Deci, nu ai fost in stare sa bati un cod de 13 cifre 5 dati una dupa alta (crede-ma, codul tastat de tine era gresit, nu cunosc cazuri de cartele tiparite gresit)? Lol. Sa revenim la subiect. Trebuie sa suni la serviciul clienti cu o scuza extrem de buna pentru a-ti debloca optiunea. Dupa ce o ai deblocata foloseste altceva. Am observat ca Orange nu mai afiseaza o optiune extrem de usoara. Tastezi *122*codul de reincarcare# apoi apesi apel. Astepti 5 secunde si voila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel am patit eu la cosmoteoh go on.
Sunt sigura ca, codul l-am bagat corectstraight face Nu sunt la prima reincarcare, deci stiu si eu sa incarc o cartela.Cum ramane cu creditul? Ce este de facut?