| mikaguapa a întrebat:

Am o problema: mi-am mutat televizorul dintr-o camera in alta,totodata si receiver-ul de la Dolce,iar acum tv-ul nu se conecteaza la receiver. Muva, cablurile totul este in regula..am umblat si prin meniul tv-ului, dar nu stiu ce sa fac. Pur si simplu imi arata un ecran albastru pe care scrie numele tv-ul..si atat. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 posibilitati:

1. Verifica daca DECODORUL este aprins de la telecomanda.
2. Verifica pozitia de la cartela din decodor.
3. Asigurate ca toate cablurile sunt conectate in spate si butonul ON/OFF care e tot in spate este pe ON. (cel negru)
4. Daca spui ca ai umblat si in meniu si ai facut tot ce e mai sus si tot nu functioneaza, contacteaza operatorii DOLCE.

O zi buna!