| natalia_5717 a întrebat:

Am o problema: nu imi merge statusul. I s-a mai intamplat cuiva? Ar trebui sa imi reinstalez Yahoo Messenger? Multumeschappy

41 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

La versiunea 8 de la yahoo messenger se mai intampla sa fie blocat statusul sa nu il poti schimba.Incearca noua versiune 9 e mult mai faina si eu nu prea am intampinat probleme legate de status.Bafta

Janina
| Janina a răspuns:

Da-i un restart la comp...prea incarcat ...mai oboseste si el saracul laughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dulshe are dreptate!winking Instaleaza din nou Yahoo Messenger.happy Nu vad alta solutiehappy
Succes!winking

| dulshe a răspuns:

Pai mai intai, poate ar trebui sa-i dai un restart cum zice @secretel, dupa daca vezi ca tot nu merge, instalezi yahoo inca o data, si atunci cu siguranta o sa mearga.
Succes, pa pa.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Am avut si eu problema asta.
A trebuit sa imi schimb id-ul pentru ca aveam prea multi in lista online si asta producea o micuta eroare ce nu ma lasa sa imi schimb statusul sau avatarul. Am instalat de multe ori yahoo messengerul din nou si tot degeaba.
Mai bine iti faci un id nou si adaugi in lista doar persoanele cu care vorbesti.
Daca nu merge varianta asta, poti incerca reinstalerea messului sau adaugarea unei noi versiuni. Trebuie sa le iei la rand si sa vezi care e cea mai buna pentru tine, altfel nu ai cum sa ii dai de cap.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un update la messenger... versiunea 10 e super tare http://www.ymlover.ro/yahoo-messenger-10-beta-official/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Si mie mi se intampla la fel. Nu stiu ce are. Insa rezolv problema asa: imi sterg statusul, deconectez internetul apoi conectez si intru inapoi. Nu functioneaza de fiecare data, dar uneori dau cate un restart. Uneori nu functioneaza si ma enervez, stii si tu cum e...scuze daca nu te-am ajutat! Chiar imi pare rau!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e de la yahoo, ori de la messengerul tau, ori de la numarul de persoane din lista, ori de la virusi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problemahappy la mine am depistat. E din cauza netului de la Orangewinking cand nu e serverul aglomerat merge. Adica dimineata si seara foarte tarziuhappy Nu am gasit nicaieri o solutiestraight face

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceasta problemasad si nu incercati sa schimbati messul sau restart sau eu mai stiu ce alte chestii ca nu va mergestraight face. Singura solutie este sa iti schimbi id si sa bagi mai putini in lista. App nici daca stergi din ei nu merge ca asta am facut eu si nu functioneaza. Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru si am in lista doar 335 id-uri, cred ca cea mai buna idee e sa opresti cateva minute calculatorul apoi sa il pornesti din nou, intrand pe mess si incercand din nou statusulwinking...Bafta!:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la yahoohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e din cauza messengerului, e din cauza vitezei internetului, am avut aceeasi problema...am schimbat netul si merge grozavwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la net...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se blocheaza statusul pentru ca are prea multi in lista si eu patesc astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o treaba restartul PC-ului cu statusullaughing De vina e ca ai prea multe id-uri onlinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie, am instalat yahoo messenger iar si e la fel sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. Am reinstalat messul cu cea mai buna versiun de de messenger da na, tot nu-mi apare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand sa reinstalati windowsul. Merge 99% iar daca nu merge eu zic sa schimbati calculatorul cu unul mai performant. Baftalaughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge atunci cand ai multi on in list. Nu trebuie sa instalezi nimic ca asa nu ar mai merge deloclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit la fel... la 8. 1, 10 si, 11 merge cateva minute si dupa se blocheaza daca intru pe orice alt id merge thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

hee hee Ai prea multi in listabig grin...Asa am patit si eulaughing:-x. Asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asa :|am reinstalat windowsul si apoi nu mai mergea status (instalasem mess 10) am incercat cu mess 9 versiunea finala si merge :x incercati si voi :* Il puteti descarca de aici :* http://www.9down.com/Yahoo-Messenger-9-0-0-2160-Final-103915/

Răspuns utilizator avertizat