| Gianina02 a întrebat:

Am o problema...nu stiu ce s-a intamplat cu aparatul DSLR, il am de putin timp si nu prea stiu sa il folosesc. Astazi am facut niste poze, iar cand am conectat aparatul la pc pentru a le descarca, pozele pur si simplu au disparut.L-am deconectat de la pc am vrut sa verific si nici pe aparat nu imi mai apar, in schimb in partea dreapta jos apare scris "file + nr de poze existente" dar pe ecran cand dau la media imi apare " [CF] no photo". Cea de-a doua chestie pe care nu o inteleg este ca acest aparat il puteam conecta la pc, iar de acolo cu un anumit program puteam face poze de la pc. Acum cand vreau sa fac poze, pozele imi apar alb-negru, dar cand il deconectez de la pc pot face si poze color. Va rog sa ma ajutati cu o idee cum l-as putea repara si sa imi spuneti cum pot recupera pozele?

1 răspuns:
| moise12334 a răspuns:

Si mie imi arata asa eu am un aparat Nikon dar am scos cablul iar l-am introdus si nimic dar imi arata in partea dreapta la my computer parca scris ceva cu photo si am dat acolo si imi arata toate img din aparat.