| Cupquake a întrebat:

am o problema pe care nu prea o pot rezolva. Jucam un joc si deodata calculatorul a dat restart, apoi efectiv nu imi mai aparea desktop-ul ci doar mouse-ul si ecranul negru. Am incercat sa reinstalez windows-ul, mi-a cerut restart si imi spune sa ii dau reboot. Problema este ca dupa ce mi-a cerut reboot, am reinstalat din nou windows-ul si imi cere aceeasi chestie, ce pot face? Funda, multumesc anticipat.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cand sistemul cere reboot in momentul instalarii Windows, in momentul in care iti detecteaza discul cu sistemul de operare ("Press any key to boot from cd/dvd...), tu nu mai trebuie sa apesi pe nicio tasta, ci trebuie sa-l lasi sa-si continue etapele de instalare. Cand apesi iar orice tasta, nu faci decat sa reinitiezi instalarea Windows-ului de la capat, si nu il lasi sa continue pasii spre o instalare completa si corecta. Pentru nelamuriri, urmareste un tutorial in limba romana, pentru a intelege exact ce trebuie sa faci.