| catalinPA800 a întrebat:

am o tableta Allview citylife si nu stiu de ce tot imi apare pe tableta Unfortunately, Google Search has stopped.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Sunt mai multe cauze pentru care ti se inchide aplicatia:
1. Memoria RAM este plina. Dupa ce iesi dintr-o aplicatie tine 2 secunde apasat pe casuta din bara de jos, si trage aplicatiilein stanga sau in dreapta pentru a le inchide, si instaleaza-ti Clean Master (este antivirus, reduce lagul din jocuri si curata fisierele inutile din tablete si telefoane);
2. Tableta este prea slaba (nu in cazul tau);
3. Un update cu buguri al celor de la Google. Cauta in Google play: cautare google, si instaleaza cea mai noua versiune. Daca ai cea mai noua versiune, dezinstaleaza-l apoi instaleaza-l din nou.
Funda?

3 răspunsuri:
| Ady2098 a răspuns:

Salut!
Intra in setari-aplicatii-dai swipe pana la ALL=toate-cauti dupa 'cautare google' si dai dezactivare.Si opreste si marketul

| LTAA a răspuns (pentru Ady2098):

De ce să dezactiveze Google Play?
Că face mură în gură tot ce spui, apoi pune altă întrebare, că de ce nu-i merge aia.

Simplu, intră direct în Browser, nu are nevoie de bara aia de căutare, poate dacă are Google Now.

| Ady2098 a răspuns (pentru LTAA):

Daaa...cine a spus sa il lase dezactivat? E o problema de widget, dezactiveaza market, restar apoi dezactiveaza google search si il lasa asa, marketul il porneste...