| fiara14 a întrebat:

Buna am o tableta care am luat-o pe abonament la Orange am net nelimitat pea dar daca descarc un joc gratuit mi se adauga cost suplimentar la abonament sau mai exta unele jocuri mai mari care atunci cand le descarci imi apare ca trebuie sa folosesc o retea wify ca sa nu existe intarzieri sau costuri suplimentare deci vreau sa stiu daca la una din variante ma costa abonamentul mai mult

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa instalezi jocuri din magazinul Google Play ( daca utilizezi o tableta cu sistem de operare Android OS) sau AppStore( sistemul iOS).
Atentie, in momentul instalarii, vei vedea daca aplicatia costa sau este gratuita. In cazul platii aplicatiei, aceasta iti va cere datele contului tau bancar. Daca descarci si instalezi aplicatii din portalul Orange, unele din acelea sunt contra cost, costul suplimentar inregistrandu-se pe numarul abonamentului, suma totala iti va aparea pe factura urmatoare emisa. Daca doresti mai multe informatii, iti recomand sa astepti emiterea facturii, iar pentru nelamuriri poti contacta 408 - Serviciul Orange Expert.

O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Daca esti sigur ca ai internet nelimitat, fi sigur ca nu platesti in plus. Dar daca descarci un joc care costa bani, evident iti va veni mai mult. Totusi, asta e raspunsul meu, nu te baza pe asta tongue. Mai asteapta raspunsuri.