| Üstterþ a întrebat:

Buna,am o tableta Orion Goclever 7o si am lasat-o cateva zile in priza, la incarcat.nu mi se mai aprinde.am mai lasat-o in priza, dar nu mi-a facut asa.am apasat mai mult pe butonul de deblocare, chiar si 10 min, dar nu mi se aprinde.nu pot cere alta, am o familie cam saraca.sugesii s-o fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| ValyC3 a răspuns:

1. Verifica daca incarcatorul mai este bun(incearca la un telefon sau ceva sa vezi daca incarca) 2. Poate sa fie mufa interioara a tabletei, daca ai din aia micro usb, adica ata dar nu cea HDMI, ii dai carcasa jos si indrepti mufa (dar daca mufa sta bine nu are rost ) 3. In conditii de utilizare mare ( adica sa stai pe ea 24/24 ) poate sa fii cedat bateria de tot, dar se gasesc, din pacate costa mult..., dar asta nu are legatura, daca e din cauza asta tableta va putea sa mearga doar conectata la incarcator 4. In cel mai rau caz, se poate sa se fi stricat tableta, Din cate am vazut din review-urile tabletei, este una foarte buna, deci pacat sa renunti la ea, P.S. nu uita, butonul poate e stricat, daca se poate scoate bateria de la tableta, vezi daca are curent cu un aparat de masura sau metoda veche, pui varful limbii pe ea, nu mori, are doar 4v, te furnica foarte foarte putin big grin. Sper sa te fi ajutat nu te impacienta, butonele is primele la stricat big grin