| Louuder98 a întrebat:

Buna happy
Am o tableta serioux s716tab,si nu se mai deschide, ramane mereu blocata la logo-ul android. Stie cineva ce ar putea sa aiba si cum se poate repara?
Fundita pentru cel mai eficient raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Fisierele de sistem s-au degradat, mai pe scurt ti s-a dus sitemul de operare, e o problema care se poate repara cu usurinta intr-un service costul ajungand undeva in 70-60 de ron unde e peste 100 e hotie curata. Cel mai probabil are sa iti reinstaleze un Rom oarecare sau versiunea de Android pe care ai detinut-o. E o problema care se rezolva si nu este dificila.Cel mai probabil daca ai garantia la ea cei de la service au sa ti-o repare fara nici un cost si fii atenta duci tableta exact in locul de unde ai cumparat-o cu garantia in mana, daca este adusa din afara sau ai pierdut cardul de garantie trebuie sa achiti obligatoriu 35-50-70 de ron in functie de manopera de service si de calitate. Te-am salutat sper ca ti-am fost de ajutor funda? apropo ce ai tu nevoie se numeste rescriere de soft, resoftare happy puppy dog eyes