| melisameli19 a întrebat:

Buna! Am placă video gtx 1650, ce calculator recomandați compatibil cu aceasta placa la un preț rezonabil?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nou sau SH? ( deși nu orice sistem SH se va potrivi, din cauza tipului carcasei. E nevoie de carcasa de tip tower, nu de cele desktop, care sunt prea înguste pentru o placa video cu lățime normala)

Daca dorești recomandări pertinente, poate ar fi util sa pui și un preț maxim pentru unitate, caci nu înseamnă că dacă ai o anumita placa video, ea va merge doar cu un singur procesor.
Se pot face/cauta mai multe variante, în funcție și de "buzunarul" tău.

Din moment ce ai spus "preț rezonabil", e clar ca bugetul nu e foarte mare (și e perfect normal acest lucru, doar ca ar ajuta sa știm cam pe ce suma te poți baza).