| adrian120 a întrebat:

.am problema cu sunetul la pc
mi-am cumparat o placa de baza second hand
si mi-am instalat windows 8 /64bit
si el sia instalat singur driverul pentru sunet..si cand pun o mel sau ceva nu se aude in boxa..acolo la sunet arata ca merge dar in boxe nu merge...
ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Trebuie sa intrii pe Computer>Properties ( cu clieck dreapta) acolo in stanga o sa ai device Manager, dai click pe el. Te duci la sound, video ang game controller si iti dezinstalezi placa de sunet. Apoi dai restart la calcl cu net-ul deconectat.
Inainte de a face asta cauta dupa model driverul corect de sunet pentru ce ai tu pe calculator.

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Se stie ca windows 8 inca nu e compatibil cu toate driverele producatorilor incearca sa ei alt driver sau verifica legaturile intre boxe si placa de sunet sigur nu ai conectat cum trebuie boxe.

| DiannaDia a răspuns:

Nu e compatibil cu toate 'firmele'. Daca ai spus ca sunt second, deja calitatea lor e distrusa.

| adrian120 explică (pentru DiannaDia):

Am gasti driver :X multumesc pentru totbig grin