| Jennny a întrebat:

Am probleme când incerc sa trimit mesaje de pe IPhone, nu mi se trimit. Am încercat sa selectez unde scrie IMessage si "sens as sms" dar tot nu mi se trimit. Am reconfigurat si setările de net (nu știu exact de ce, nu mi se pare ca are vreo legătura dar am urmat niște pași din niște instrucțiuni) dar tot nu merge. Poate cineva sa ma ajute?(iphone 6)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifică dacă numărul configurat la centru mesaje e în concordanță cu operatorul si abonamentul/prepayul tau.