| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu bateria telefonului meu Samsung Galaxy S2. Nu tine incarcat deloc. si ies din aplicatii cum trebuie. La fiecare 3 minute imi apare un mesaj : "Incarcare intrerupta. Tensiunea este prea ridicata". asta imediat dupa ce il scot de la incarcat pana cand bateria ajunge pe la 40% ..de atunci nu mai apare nimic. Cineva mi-a spus sa-l las la incarcat doua zile incontinuu, dar nu se poate sa afecteze bateria? Sa se supraincalzeasca?

6 răspunsuri:
| Chezz a răspuns:

Este incarcatorul stricat poate baga tensiune prea mare, incearca alt incarcator. Bafta! Funda?

| TheKillerTK a răspuns:

Cred ca este de vina bateria.Sau poate incarcatorul.Incearca cu alt incarcator daca ai.
Nu are nimic daca il ti doua zile.Eu pe al meu l-am lasat si 3-4 pentru ca am uitat de el.Dar poate sa se arda incarcatorul...

| YoSiAtat a răspuns:

Nu, bateria nu se poate supraîncărca, suprasolicita... În momentul în care bateria este încărcată complet nu mai intră curent în ea la aceeaşi tensiune, ci la o tensiune mult mai mică... Deci, poţi să îl laşi la încărcat pentru că nu se întâmplă nimic.
De asemenea, ai putea să scoţi bateria din telefon şi să o încarci cu un încărcător universal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat problema. Multumesc tuturor! Doar trebuia curatat praful din locul unde bag USB-ul ..si impinsa cu acul o placuta tot de acolo.

| Ilie_Paul_1957 a răspuns:

LA FELLLLLLLLLLLL! DE CE?

| Ilie_Paul_1957 a răspuns:

Nu cred... Nu sunt Meseias in ale tehnicii...dar se pune o mica intrebare? CINE CONSUMA IN MOD CONSTANT BATERIA DE SAMSUNG? Nu vorbesti nu pozezi ea tat sa descarca