| VORTEX a întrebat:

Buna am probleme cu messengerul, deci a messenger 10 si nu imi arata nimic din ce scriu sau mesajele pe care le primesc si nici sa dau buzz nu ma lasa si nu stiu cum sa rezolv problema. spuneti-mi va rog cum sa rezolv problema, urgent.

Răspuns Câştigător
| Maddalinapunct a răspuns:

reinstaleaza-l.sau daca nu merge nici asa.va trebui sa reinstalezi windowsu... funda?

10 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Dezinstaleaza Messengerul, sterge directorul Yahoo Messenger din Program Files, mergi in Add-Remove Programs si dezinstaleaza si Java(TM). Downloadeaza si reinstaleaza Yahoo Messenger si programul de aici http://www.java.com/en/download/index.jsp

| titi a răspuns:

Dar,inainte de instalarea Messenger 11, ai sters folderul Yahoo din Program Files? Cred ca nuwinking Urmeaza pasii pe care i-am scris(nu uita de dezinstalarea Jawa)

| chakuza a răspuns:

Incearca sa faci ca aici http://www.forwindows.net/......u%C8%9Bia/

Si mie mi s-a intamplat mai de mult si a mers.

| VORTEX explică:

Deci am descarcat messenger11 l-am pus la instalat si cand e aproape gata instalarea se blocheaza si ramane asa.nu stiu ce mai are de nu se instaleaza.

| liviufirst a răspuns:

Salutare incearca varianta asta start-run si aici tastezi regsvr32"spatiu" jscript.dll apoi dai ok dupa ce iti zice ca fost inregistrat cu succes
si apesi iar start-run si iar tastezi regsvr32"spatiu"vbscript.dll dai ok si ar trebui sa mearga!

| liviufirst a răspuns:

Start-run si aici tastezi regsvr32"spatiu" jscript.dll apoi dai ok dupa ce iti zice ca fost inregistrat cu succes
si apesi iar start-run si iar tastezi regsvr32"spatiu"vbscript.dll dai ok si ar trebui sa mearga!

| Vögeln a răspuns:

Cred ca stiu eutongue. Incerca sa dezinstalezi si sa reinstalezi din nou messenger'ul... Daca tot nu merge dupa ce il dezinstalezi sterge'l pe cel vechi si downloadeaza unul de pe nettongue. Asta s'ar putea sa meargabatting eyelashes
fundita? big grin

| NoLoveNoStress a răspuns:

Instaleaza`ti noul yahoo messenger 11...
Este la fel ca cel 10, doar ca este mai imbunatatit la tot ce ai spus tu.
Nu iti face nicio problemawinking
Fundoi?

| flyflaviu a răspuns:

Dai la start run scrii REDEGIT apoi la HKEY CURRENT USER apoi la software apoi Microsoft apoi windows apoi curentversion apoi internet setting apoi stergi folderul zones {TREBE SA_L STERGI IN FIECARE ZI} funda?

| nasoubik a răspuns:

Se rezolvă instalând messenger 11. Dacă nu merge nici cu messenger11 atunci ai alte probleme prin computer.