| Andrr a întrebat:

Am probleme cu pc-ul.Acum ceva timp nu mi-a mers usb adica imi aparea fisierul de la telefon in pc si dupa disparea dar am lasat-o balta.Acum am probleme cu tastatura, nu mi merg unele taste(1, 2,3, 4,5,k,l,backspace).Am pus tastatura si la alt pc si merg tastele, am instalat si driver ul.Am mers la altex si acolo a mers si cand am ajuns acasa a mers (si am bagat o in alta mufa de la unitate)dar dupa cateva ore iar nu a mai mers.Tin sa mentionez ca n am varsat nimic pe tastatura.Ce pot sa fac? E din cauza unitatii sau e stricata mufa la unitate?

19 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probleme posibile.Sistemul de operare trebuie reinstalat.Se știe că mai ales în cazul Microsoft Windows, acest lucru se recomandă a se face cam de 2 ori pe an, că așa e gândit sistemul de operare încât să se autodistrugă în timp, asta (crezând doar ei) ca să facă utilizatorul să-l reinstaleze și să-i cumpere licența.
Problema a doua poate fi chiar tastatura, dar dacă zici că ai probat-o pe un alt pc și funcționează ok, atunci merg pe cea cu resoftarea calculatorului, recomand cu o copie legitimă Microsoft Windows.

| Andrr explică (pentru DeyCj):

Tocmai am probat-o la alt pc si nu merg acele tastele, deci e de la tastatura.Ce pot sa fac?

| DeyCj a răspuns (pentru Andrr):

S-o schimbi cu o alta nouă.Nu prea ai cum s-o service-zi.

| itsoft a răspuns:

In alte porturi functioneaza? ma refer in celelalte in afar de cea care ai pus-o si nu merge

| Andrr explică (pentru itsoft):

Am pus cablul de la tastatura in toate porturile si nu merg acele taste si cateodata nu merge deloc.

| itsoft a răspuns (pentru Andrr):

Tastatura este de vina daca ai probat cu alta tastatura si merge ok. Ai verificat toate tastele la ea sa nu cumva sa ai vreun buton pus aiurea sau sa fie apasat

| Andrr explică (pentru itsoft):

Am pus tastatura si la alt pc si merg tastele.

| itsoft a răspuns (pentru Andrr):

Inseamna ca e un fenomen. ce tastatura este de marca si model

| Andrr explică (pentru itsoft):

Marvo km400

| itsoft a răspuns (pentru Andrr):

Pe ce sistem ai probat si tu ce sistem ai de operare

| octav005 a răspuns:

Incearca sa actualizezi ultimele drivere de la placa de baza si usb.

| AkiseAru a răspuns:

Ce OS (Windows) ai?

| Andrr explică (pentru AkiseAru):

| AkiseAru a răspuns (pentru Andrr):

Instaleaza-ti Windows 10 si nu o sa ai nici o problemawinking Eu am Windows 10 si n-am nici o problema, cand eram in Windows 7 nu-mi mergeau sagetile, dar pe num-pad imi mergeau. La alt pc imi mergeau sagetile. Acum am Windows 10 si imi merge totul perfect. + Ca la Windows 10 nu ai nevoie de copie de windows sa-l reinstalezi, pur si simplu cand dai pe butonul de ''Shut Down'', tii apasat tasta SHIFT si apesi pe RESTART. Intri in BIOS, apoi dai pe troubleshoot, reinstall si gata. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| EmaLove12 a răspuns:

S

| Leo003 a răspuns:

Hmm incearca sa iti schimbi tastatura sa vezi daca e de la pc daca o sa iti faca tot asa e de la pc dar daca nu e de la tastatura.

| Andrr explică (pentru Leo003):

Am pus alta tastatura si merg toate tastele.

| Leo003 a răspuns:

Poti sa menţionezi de cati ani nu ai mai instalat windows-ul si ce ai calculator sau laptop

| Andrr explică (pentru Leo003):

Calculator..si n am mai instalat windows-ul de anul trecut.