| alicejohn a întrebat:

Am realizat un proiect in word 2010, in format A4. Cand il printez, vreau sa fie ca o carte, cu foi A5. Ce format de pagina trebuie sa selectez? (nu cred ca A5, deorece cartea ar trebui capsata la mijloc, iar prima pagina ar coincide cu prima)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Fa o copie a documentului (sa nu-l pierzi). Deschide documentul si seteaza la "page layout"-orientation-landscape, la "columns-2 si la "size"-A5.
Vezi cum se aranjeaza. S-ar putea sa trebuiasca sa mai aranjezi textul in pagina. Vezi si numerotarea paginilor pentru ca la tiparire sa vina una dupa alta.

1 răspuns:
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Buna ziua. Trebuie selectat Booklet si format A5. In cazul in care nu functioneaza, trebuie salvat ca PDF si trebuie dus la un centru de printare. Cei de acolo o sa faca treaba in continuare pentru dumneavoastra.