| Rax a întrebat:

Buna,am reinstalat Windows 7 32 bit pe un laptop Sony Vaio model VPCEH3S6E si m-am trezit fara placa de retea si fara wifi.Ma puteti ajuta ce trebuie descarcat sa mearga Wifi-ul?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Instaleaza 3dpnet si o sa mearga (il descarci de pe alt laptop, la un prieten etc).

| Rax explică (pentru Zaygon):

Asa am facut, a functionat, dar ce anume trebuie sa descarc caci nu mai imi vede monitorul tv, pentru a pune prin Hdmi imaginea pe tv.

| Rax explică (pentru Zaygon):

Nu mai este detectat tv-ul de catre laptop, prin Hdmi.Ce anume mai trebuie descarcat?

| CM7YRE a răspuns (pentru Rax):

Cine-a zis ca-ti vede sau ca nu-ti mai vede? Instalezi driverul video, si-i dai prin hdmi duplicate, ai Windows + P (butonul dintre alt si ctrl).

| Rax explică (pentru CM7YRE):

E pentru prima data cand am reinstalat windowsul prin propriile puteri, 3dp net mi-a gasit placa de baza, placa video si multimedia, le am downloadat, dar imi apar cu semnul intrebarii galben(pot spune ca imaginea la filme e mai proasta si laptopul raspunde mai greu, dar nu stiu de ce.)Ce anume trebuie descarcat pentru a-mi gasi si tv-ul prin hdmi, la control panel-display imi apare un singur monitor -Generic non-pnp monitor on standard vga graphics adapter-.

| Zaygon a răspuns (pentru Rax):

Daca nu pui driverul de la placa video, ala de la Intel nu o sa ai semnal pe hdmi.

| Rax explică (pentru CM7YRE):

Am descarcat de pe Sony.ro Graphics driver(Nvidia )Windows 7 64bit (cu toate ca al meu e 32 dar pentru al meu nu am gasit) dar nu s-a rezolvat nimic, tot -Generic non-pnp monitor on standard vga graphics adapter- imi apare la control panel-display pentru Hdmi.Acum mi s-a umplut partitia C si nu mai pot descarca nimic.(

| CM7YRE a răspuns (pentru Rax):

Ti-am dat link-uri la fiecare mai sus. Tu "pui windows peste windows" cel mai sigur de "ti s-a umplut partitia C" ori ai partitia C foarte mica ori spatiul de stocare mic.

| Rax explică (pentru CM7YRE):

Eu de pe site-ul producatorului am descarcat Graphic drivers (nVIDIA)pentru windows 7 64 bit(nu aveau pentru 32 bit nimic, ce imi trebuia mie).Am banuit ca Graphic driver reprezinta placa video.m-ar fi ajutat si sub ce forma sa caut placa video, pentru ca nu ma pricep, e pentru prima data cand instalez.

| Rax explică (pentru Rax):

Am reusit singura sa instalez windowsul, sa descarc 3dp net si 3dp chip, dar acest ultim program nu mi da driverele care au trebuit, pentru ca mi apar cu semn de intrebare in grila 3dpchip.

| Rax explică (pentru CM7YRE):

Partitia C e de 15 gb, stocarea 320 gb HDD.Cu windowsul anterior nu mi se umplea C-ul niciodata, si m-a tinut 6 ani anteriorul...

| CM7YRE a răspuns (pentru Rax):

"Wow". Unde-ti instalai totul, in D? E prea putin 15 gb, chiar si pentru un 7, chiar si pentru XP. Macar temp-ul si Recycle bin se duce repede. Du-te pe site-ul producatorului, ia driverul de la wireless sau lan, instaleaza-l, vezi sa mearga si baga Driver Easy sau IObit Driver Booster si o sa fie ok.

| Rax explică (pentru CM7YRE):

Creand windowsul acum 2 zile, am micsorat partitia C, intr-un tutorial video arata sa micsorez partitia doar pentru Windows..Nu inteleg de ce sa iau driverul pentru wireless pentru ca il am, imi merge internetul, cu ajutorul lui 3DP Net.

| Rax explică (pentru CM7YRE):

Buna,ma poti ajuta, te rog? https://www.tpu.ro/......ct-pentru/ multumesc mult

16 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Aici (suport oficial Sony) ai tot ce iti trebuie sa il faci sa mearga bine:

http://www.sony.co.uk/....../vpceh3s6e