| Catwomen123456 a întrebat:

Am schimbat cerneala de la imprimantă și am pus toate culorile la locul lor dar tot spune că nu are culoare și nu merge. Știe cineva ce să fac?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartusele se poate sa fie duse. Trebuie cumparate altele.

| Iote a răspuns:

Sunt ca tine, nu ma pricep. Dar intr-o zi la un centru unde se reincarca cartusele, am auzit spunandu-se ca trebuie resetat un contor, ca altfel, desi cartusele sunt pline, imprimanta le vede goale. Incearca la un service.

| Algo098 a răspuns:

Cauta pe google dupa modelul imprimantei resetarea nivelului de cerneala, de exemplu, daca imprimanta e "Canon MP140", dai cautare "Canon MP140 reset" sau ceva asemanator sau "resetare imprimanta Canon MP140". Daca gasesti cum se face e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu incepi si tu,
Salut, Am o imprimanta de la firma x, model y,
Are z cartuse, s-au terminat, si le-am umplut.
Acum nu imi mai merge.
Ia incearca asa.