| gabigabi114252 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor! Cine stie cum as putea sa imi maresc viteza de download la tara? Am de gand sa ma mut la sat definitiv iar aici puterea de descarcare este foarte mica doar de 600 kb/s. Eu folosesc router-ul celor de la romtelekom. Ar trebui sa imi cumpar eu un nou router sau sa imi iau altceva sau ar trebui sa schimb contractul sau ceva de genul? Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca Telekom e singurul provider de internet fix atunci numai la ei poti sa dai tel si sa intrebi, stiu ca avea oferete peste DSL si cu viteze destul de mari

insa DSL e oricum gaunos, depinde de calitatea liniei, de lungimea liniei, de cat de ud e terenul prin care trece (deci, cand ploua, adioz si n-am cuvinte), etc.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai ce face, probabil foloseste ADSL si asta e viteza maxima pe care o poate da Telekom acolo.

Ca sa iti maresti viteza vezi daca au fibra cei de la telekom in zona ta sau daca ai alte alternative.

| NonZarek a răspuns:

Schimbi routerul, cumperi unul mai puternic, logic ca e mai scump, dacă nu funcționează varianta asta, verifica la Telekom, cum a spus WHeisenberg, ei te pot rezolva.

Bula
| Bula a răspuns:

Te interesezi prin sat: cine are net cu viteza mai mare si de la ce firma, dupa care faci contract la firma respectiva.