| REZISTANCE a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.Recent mi-am cumparat un cablu de internet de 25m pentru a putea sa imi trag internet la PC-ul meu de sus(stau la casa).L-am pus pe langa perete de router la PC, l-am lipit cu duck tape din loc in loc pentru. a nu ma impiedica de el si arata destul de bine. Tatal meu a zis sa il scot pentru. ca arata urat pe langa perete si a mai zis sa gasesc alta solutie.Nu gasesc alta, l-as trage prin geam dar stric garnitura de la geam, alta solutie nu am.Va rog sa imi dati o idee.
Funda!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Plinta sau bagheta de parchet.winking

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai parchet laminat il poti baga prin pervazul de jos de langa perete. Daca ai din-ala cu capac.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu incerci cu wireless? La punctul in care intra in casa, bagi un router (sau eventual dupa router-ul de la providerul de net) si in felul asta nu tragi nici un fir.

| Iunix a răspuns:

De ce nu folosești un router? un router mai puternic și cu antene bune ca să ai semnal până la tine. Zici să-ți dăm idei, e cam greu pentru că nu știu cum ai tu casa și pe unde ai putea să-l pui.

| Alexis7591 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu este peravaz. Se numeste plinta.

| Alexis7591 a răspuns (pentru Alexis7591):

Scuze, Pervaz.

| anonimg a răspuns:

Pe deasupra plintei poti sa folosesti asa ceva: http://www.dedeman.ro/ro/canal-cablu/c/1003

| apocaliptic77 a răspuns:

,alege un traseu cat mai discret, baga firul printr-un canal pvc care se lipeste pe perete, are si capac, firul nu se vede. daca nici asa nu vrea...schimba -l pe tata.

| danutzu96 a răspuns (pentru Alexis7591):

Daca ai plinta de parchet o poti baga pe acolo (daca are capac). Daca nu are capac, scoti plinta din cleme si bagi firul, dupa care o pui la loc.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexis7591):

Asa e. Nu gaseam cuvantul potrivit.

| GL757W a răspuns:

Nu sunt de acord cu wifi incearca sa ii explici tatalui tau ca un router puternic ar fi o investitie masiva si sa lase cablul acolo unde e sau sa gaseasca el o alta modalitate de a masca traseul cablului