| miau_2123 a întrebat:

Buna am si eu o imprimanta Lexmark X1250 cu cartuse negru 17 si color 27 si mi-a mers ff bine dar de la un timp reincarc imi apar pe ecran pline dr imi scoate foaia alba cartusele cred ca sunt bune pentru ca nu sunt uscate dar nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Încearcă cu cartuş nou, dar ai grijă să dezlipeşti plasticul de pe capul de scriere.
O altă soluţie ar fi să cureţi duzele de pe capul de scriere a cartuşului cu alcool tehnic şi cu un beţişor cu vată.