| Winners10 a întrebat:

Bună. Am si eu o întrebare. Acum când vorbesc cu cineva pe Facebook messenger sa zicem ca eu ii dau mesaj la 09:30 și persoana respectiva vede mesajul la 11:00 mie îmi arata când dau click pe mesaj sa vad ora la care l-a văzut ca el a văzut mesajul tot la 09:30 deși poate el nu a fost online decât la 11:00. Asta doar pe messenger de pe telefon. Cand intru de pe laptop pe Facebook messenger imi arata normal, ca si cand mesajul a fost vazut la 11:00 chiar daca el a fost trimis la 09:30.

Este ceva din setări? De la mine sau de la persoana respectivă? Si asta doar la o persoana.

Și asta e de vreo 2 săptămâni. Până atunci îmi arăta normal.

Dacă știe careva sa ma ajute va rog.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vorba de diferenta de fus orar probabil, unde este localizata acea persoana.

| Winners10 explică (pentru Violleta2022):

Diferenta de fus oras in conditiile in care si eu si persoana respectiva locuim in acelasi oras?

| blackann a răspuns:

Este doar o eroare de la Facebook, se intampla din cand in cand. O sa-si revina, dar s-ar putea sa se mai intample.

Violetta: Diferenta de fus oras de 1h 30. Ce aberant. Raspunzi doar aiurea peste tot, doar sa te bagi in seama. Doamne fereste!