| anonim00171 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am o imprimanta Canon mp 280 si nu mai imi trage foile adica cand ii dau drumu sa imi scoate o foaie mi-o trage foarte putin si dup aia incepe sa isi faca treaba ca si cand a trage foaia da nu o trage foaia ramane asa si da o eroare. Ma ajuta si pe mine careva

7 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Ce eroare zice ca are E(cat?)? Reseteazo, pornesteo, tine apasat butonul reset dupa care apasa si butonul power, tine asa apasat vreo 20-30 sec dupa care elibereaza butonul de power si pe urma butonul reset.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Dupa ce faci chestia asta butonul de power v-a incepe sa palpaie si dupa un timp se va stinge, dupa ce se stinge porneste imprimanta si fa-ti treaba cu ea.winking

| anonim00171 explică (pentru Gas):

Am incercat sa fac ce mi-ai zis si nu mere imi da eroarea e 03

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Scuze vroiam sa dau paste la asta: 1. Start with printer OFF
2. Hold down RESUME and then hold down POWER
3. Release RESUME
4. press RESUME twice, then release POWER
5. let green light blink until printhead has finished moving.
6. Select functions below with RESUME, execute with POWER

0 presses - green light - Test Print (exit service for i960)
1 press - Orange light - EEPROM info print
2 presses - green light - EEPROM initialise
3 presses - Orange light - reset waste ink counter.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Uita-te si la tipul asta: http://www.youtube.com/watch?v=60rhyWLOTGc

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Daca da paper jam asa se intampla de la niste tambururi de cauciuc care isi pierd aderenta si foaia alunca si da eroare, zii macar ce eroare iti da ca sa stim mai exact cum sa te ajutam, daca nu stii poti sa o duci pentri o diagnosticare gratuita la specialistii de la storepc.ro si o vor rezolva ei.