| qVlad12 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum pot face un site gratuit care sa se termine in.com? (sa nu fie cu ceva in fata lui.com (.wixsite.com). sa fie pur si simplu.com) Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut! Pentru astfel de site ai nevoie de cunostinte destul de avansate in programare. Pe langa programare iti va trebui si cunostinte de design grafic. Pe langa asta, va trebui sa platesti host lunar care sa iti mentina site-ul accesabil pentru utilizatori. Momentan nu exista site-uri gen Wix care sa iti faca un site doar cu terminatia ".com"

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gratis nu ai cum
Domeniile.com sunt pe bani

| NLS a răspuns:

Nu se poate decât contracost.
Trebuie cumpărat domeniu.Com și preturile încep de la 10.5€ pe an.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu știu cum sau dacă ar fi un site anume pentru asta, dar încearcă să cauți ceva carduri de credit false pe... motorul tău de căutare și bagă detaliile unui card, poate va mergewinking

| laeimbrea a răspuns:

Nu ai cum să înregistrezi un domeniu, mai ales.com sau.ro, gratis.
Poti însă sa cumperi domenii cu 5-6 euro anual, de pe anumite site-uri.
Pretul de 5-6 euro, până la 10 euro depinde si ce domeniu este, cu banii aia iti cumperi si webhost pentru el.