| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, cum sa maresc aria de acoperire a wi-fi-ului, adica eu sunt sus la mansarda iar wi-fi-ul e jos in bucătărie

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Folosind extendere sau repetoare. Exemplu: https://www.evomag.ro/RETELISTICA-Extendere-Wi-Fi/

| udrescuf a răspuns:

Cumpărând o extindere sau alt router daca nu are mufa pantru extindere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă routerul are 2 antene ține una orizontală și alta verticală. Sau poți confecționa o parabolă dintr-o doză de suc și o îndrepți către zona unde te-ai afla(dacă vine vorba de etaje, antena va trebui să fie orizontală). Sunt tutoriale pe Youtube.