| me4ever_9362 a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare pentru voi:vreau sa imi cumpar un laptop, nu f scump ca nu imi permit:d, am vazut unul Acer Emachines 725 si as vrea sa cer o parere celor care se pricep.Are sistem de operare linux linpus si nu am idee cat e de bun, are 2GB si am citit pe un forum despre sistemul asta de operare ca n ue asa bun. Voi ce parere aveti? ce stiti despre el, despre laptopul asta?
Dau funda:d
mersi:*

2 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Acel Laptop are deja instalat un sistem de operare din fabrica si anume Linux Limpus asa cum ai zis tu. Linux poate fi instalat pe o varietate largă de hardware, începând cu telefoane mobile, tablete, console video, continuând cu calculatoare personale până la supercomputere. De obicei Linux este cunoscut în principal pentru utilizarea sa ca server. Nu-i nimic se poate instala un windows 7. Pentru aceasta ai nevoie de un DVD cu Windows 7 si sa incep treaba. Si eu cand mi-am luat Laptop(tot Acer) aveam Linux pe el, dar l-am formatat si mi-am pus Windows 7. Parerea mea este sa-ti pui Windows 7, la mine merge foarte bine si tot 2GB RAM am. Succes!

| me4ever_9362 explică:

Mersi baieti:*:*