| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

vreau sa ma joc si eu cu un prieten fifa 16 online, eu am un xboc 360 iar el in ps3, si nu il gasesc sa-l adaug la prieteni ca sa putem juca, cum fac sa-l adaug la prieteni? Sau nu se poate juca? Doar daca are si el xbox 360? Ca nu ma prea pricep la chestiile astea

1 răspuns:
| doarcineva212413 a răspuns:

Fifa 16 nu este cross platform, asta inseamna ca numai tu si cei cu xbox 360 pot juca cu coechipieri (sau adversari) care au xbox 360, si cei de ps3, joaca ps3.
Sunt unele jocuri care merg asa, world of tanks si altele, dar nu fifa 16!