| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o mica problema happy am iphone4 si astazi mi-a aparul in coltul de sus, langa procentajul bateriei un lacat mic incercuit de o sageata si nu stiu ce inseamna.eu nu am umblat prin setari sau pe altundeva, a aparut pur si simplu.imi poate spune cineva ce poate fi si cum il fac sa dispara? happy

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Acel lacat este blocarea rotirii ecranului. Adica stii ca daca intri pe Facebook sau pe Safari/Chrome si intorci telefonul, se intoarce si ecranul. Acel lacat blocheaza aceasta functie si tine ecranul fix fara sa se intoarca chiar daca tu intorci telefonul de-a-latul. Il poti dezactiva glisand de jos in sus (dand cu degetul de jos in sus pe ecran) si apasand pe el.

| Tinna666 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Hei,am reusit..mersi pentru raspuns kiss cu ocazia asta am mai invatat o chestie laughing happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru Tinna666):

Cu placere! kiss

| Tinna666 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Ooo,acum vad ca esti "campionul zilei" happy felicitari happy cam cate raspunsuri dai pe zi? e doar o curiozitate, eu nu as avea rabdarea sa citesc atatea intrebari si sa raspund...eu raspund doar atunci cand sunt sigura de ceva happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru Tinna666):

Am dat pe 16 august, 153 raspunsuri (a fost o Duminica libera si am stat doar pe TPU.ro). big grin Multumesc pentru felicitari happy

| Tinna666 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Waw,inca o data felicitari si spor la cat mai multe raspunsuri castigatoare happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru Tinna666):

Multumesc inca o data. La fel si tu big grin

12 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut. Cred ca ti s-a umblat in buzunar, blocheaza tastatura. Chestia aia iti blocheaza rotirea ecranului. Sunt sigur ca de aici te descurci happy

| Tinna666 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Probabil l-am apasat eu fara sa imi dau seama laughing mersi pentru raspuns kiss

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Tinna666):

In loc de "mersi", ar fi mai buna o funda sau un vot...

| Tinna666 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Daaalaughing ce direct esti laughing

Cum adica vot?

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Tinna666):

Adica apesi pe evalueaza si dai un vot

| Tinna666 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Gata,ti-am dat vot happy fundita e data deja happy