| DeeutzaDeea a întrebat:

Am si eu o nedumerire.Am achizitionat de la magazinul Altex din Giurgiu cu ocazia reducerilor Black Friday de Vara acest laptop http://www.altex.ro/......b-free-dos Acesta vine cu Freedos iar cei de la magazin mi-au recomandat sa instalez Windows 8.Persoana la care am dus laptopul pentru a-mi instala Windows-ul mi-a instalat insa Windows 7.Problema este ca din prima zi de cand a fost instalat windows-ul si pana acum s-a restartat de doua ori aparand la inceput acel ecran albastru, cand se deschide are nevoie de mult timp pentru a incepe sa mearga fara sa se blocheze.Iar cea mai mare problema este ca de o saptamana internetul pica foarte des sau merge foarte incet.La inceput am avut cablul in laptop si am crezut ca problema ar fi de la cablu.Am bagat cablul in alt calculator si merge perfect.Ieri mi-am achizitionat un router, internetul merge perfect pe calculator, pe telefoane dar problema de pe laptop persista.Imi este greu sa cred ca ar putea fi o problema la laptop pentru ca in rest se misca foarte bine si nu imi face probleme.Credeti ca ar trebui sa instalez Windows 8 si problemele se vor rezolva? Am mai citit pe internet si am vazut ca si altora li s-a intamplat acelasi lucru si cand au instalat Windows 8 totul sa rezolvat.Nu stiu ce sa fac..Este frustrant ca un laptop care e cumparat de atat de putin timp sa aiba astfel de probleme.Ce imi recomandati sa fac? Dau funda:) Va multumesc!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Instaleaza Windows 8/8.1 si vezi daca se rezolva ceva.