| RalucaNegriu a întrebat:

Am si eu o nelamurire, poate ma puteti ajuta! Mi-am facut si eu profil pe tiktok ca tot omul de rand, dar eu nu sunt in tara si nu primesc vizualizari din Romania, din pacate! Aveti idee de ce? @ralu_drawing daca vreti sa ma urmariti! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Desenele sunt foarte frumos realizate, felicitări pentru efortul depus.

În momentul de față poți seta doar limba în care să fie videoclipurile pe care tu le vizualizezi. (Profilul tău – Meniu (cele trei puncte) – Preferințele de conținut)

Tik tok consideră că este mai probabil ca persoanele din apropierea ta să fie interesate de conținutul pe care tu îl faci. Numai dacă videoclipul a avut un impact pozitiv asupra celor din apropierea locației tale, îl va arăta și altor persoane și tot așa. Prioritate au, deci, persoanele din țara în care te afli.

Tik tok extrage informații despre locația ta pe baza cartelei de telefon pe care o ai și a internetului pe care îl folosești.

Singurele lucruri pe care le poți face în direcția aceasta, dar nu îți garantează că ceea ce tu creezi va fi văzut în România, sunt legate de limba în care sunt făcute videoclipurile, descrierea profilului, comentariile și locația conținutului cu care tu interacționezi.

| RalucaNegriu explică (pentru Ora de net):

Iti multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tiktok e pentru cretini.

| JicaContra a răspuns:

Poate cei de la tiktok sunt IMBECILI si iti baga pe gat numai continut local, chiar daca ai scris ca esti din rrrominica (sper ca ai setat asta SI CA EXISTA SETAREA ASTA, ca daca nu exista atunci asta e problema, si nu am chef sa imi fac cont pe o retea de socializare doar ca sa verific asta)

| RalucaNegriu explică (pentru JicaContra):

Da, evident am setat faptul ca sunt din romania..Iti multumesc frumos!