| mindfreak_1229 a întrebat:

am si eu o pereche de casti (stereo headphone ig-7537) si rulez windows 7...toate bune si frumoase cand imi conectez castile cu microfonul...de auzit se aude big grin dar microfonul nu functioneaza si culmea este ca folosesc si optiunea inregistrator de sunet din windows si acolo se aude sad dar pe mess, ts3, skype nu imi merge microfonu de ex pe mess imi zice:no audio input sau ceva de genu si din control panel acolo cu sunet am bifat sa aud in casti microfonul si culmea este ca se aude, ce as putea face sa rezolv problema aceasta?crying astept raspunsuri dau funda big grin

2 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

La casti ai 2 jackuri unu de sunet si unu pentru microfon, poate nu le-ai bagat pe ambele ori e microfonu mai de proasta calitate si trebuie sa vb de paroape daca nu verifica setarile de la messenger.

| mindfreak_1229 explică:

Geo691 pai jackurile sunt ambele conectate si castile le-am incercat la un prieten si mergeau pe mess si am avut castile lui odata si imi mergeau sad