| BassHunter13 a întrebat:

Buna am si eu o problema! Am un laptop Lenovo so de cateva zile nu mai am sunet in boxe! am sunet numai in casti gand le bag in laptop si am obs ca gaura unde bag mufa de la casti se cam misca! va rog am nevoie de ajutor
funda:dx

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da clik pe iconita de sunet din sys-tray (in dreapta jos) si apoi clik pe mixer si mai spune ce ai pe acolo! Clik pe iconita de speakers si aici vezi reglaje si apoi clik pe iconita sistem sound si aici ai niste reglaje. Eventual si ce windows ai!

| nutepriveste21 a răspuns:

Daca de regula cand introduceai castile in mufa, sunetul pe boxe se oprea, atunci e clar ca semnalul trece si e cuplat de aceasta. Daca mufa se misca, trebuiesc aplicate cateva lipituri la pini, dar pentru asta e nevoie sa desfaci laptop-ul.