| Markysss a întrebat:

am si eu o problema cand ma joc imi miroase de la sursa a ars. mentionez recent am schimbat placa video de la GTS 450 la R7 370 dupa mine cred ca nu biruie sursa cu placa video happy
dupa voi?

Răspuns Câştigător
| Markysss explică:

Daca nu mai ai garantie ai putea sa desfaci carcasa la sursa si sa o cureti de praf, si sa vezi daca nu e vreun condensator umflat, puscat. sau mergi la un magazin specializat si intrebi de o sursa suficient de puternica pentru sistemul tau

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ventilatorul ala l-ai verificat si tu daca merge?

| SorinelF86 a răspuns:

Daca miroase sursa probabil se arde sau s-a ars vreun condensator, eu am avut o astfel de problema si mirosea foarte urat, am schimbat sursa

| Markysss explică (pentru SorinelF86):

Inteleg, doar atunci miroase cand majoc... altfel merge perfect si ventilatorul merge... pentru 200 lei o sursa cam ar ajunge nu?

| Markysss explică (pentru Markysss):

Ma duc, am un sistem R7 370 256bit 2 GB, AMD FX 6300 six core etc, 12 GB ram, 2 HDD, 3 ventilatoare pe carcasa, ce zici? happy

| SorinelF86 a răspuns (pentru Markysss):

Misto configuratie happy pe sursa de ce putere scrie ca e?

| Markysss explică (pentru SorinelF86):

500w intex spider ceva de gen.

| Markysss explică (pentru Markysss):

Daca nu mai ai garantie ai putea sa desfaci carcasa la sursa si sa o cureti de praf, si sa vezi daca nu e vreun condensator umflat, puscat. sau mergi la un magazin specializat si intrebi de o sursa suficient de puternica pentru sistemul tau

| Daniel235 a răspuns:

Ce sursa ai?