| mumbling a întrebat:

am si eu o problema cu aparatul Canon E05 550D. Am umblat la setari si nu stiu ce am facut, si acum se vede in ceata. Are cineva vreo idee ce sa fac ca sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In ce sens se vede in ceata? Daca pozele ies in ceata, s-ar putea ca din greseala sa fi schimbat setarea obiectivului de pe auto-focus pe manual-focus (butonul de switch se afla pe obiectiv). Daca vezi prin obiectiv in ceata, s-ar putea sa fi invartit din greseala dioptria (este o rotita in dreapta vizorului pentru a-i ajuta sa vada clar pe oamenii cu probleme oculare)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie lentilele aburite, lasa-l o zi in casa si isi va reveni la normal.