| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul. Mi-a instalat un vecin windowsu deoarece era foarte virusat de aproximativ o luna...De cand mi l-am instalat nu imi merge sunetul deloc.Nici nu ma lasa sa dau mai tare sau mai incet macar... El mi-a instalat driverele atunci.Am incercat sa le mai instelez si eu dar imi da eroare...Am citit si pe net pentru ca au mai patit si altii asa ceva. A venit un baiat mi-a facut cam tot ce scria pe acolo, dar la mine tot nu merge!
Ma puteti ajuta in legatura cu asta?
Poate vi s-a intamplat si voua sau nu stiu...
Eu ziceam sa imi instalez windowsu din nou...
Dar multi mi-au spus ca nu are nici o legatura...
Ca aici e de la placa de sunetstraight face, si daca e de acolo ce e de facut?
Oricum daca nu primesc nici un raspuns.Cred ca mil voi instala din noucrying
Poate asa va merge.sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer am patit asta acum 1 saptamana la calculatoru lu unchiu... avea un driver nepotrivit...incarca sa stergi driveru actual si sa instalezi altul... zi-mi ce sistem de operare ai si ce placa de de sunet si iti spun ce merge...

9 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

1)ce windows ai avut prima oara? 2)ai drivere pe cd? 3)le-ai instalat de pe cd? 4)daca da, atunci intra in propritati(click dreapta si properties)si vezi la sound! poate acolo e buba! daca nu cauta pe google driver sunet pentru windows, ce versiune ai acum si cu specificatiile necesare calculatorului.sau mai bine trimite un mesaj pentru mine cu specificatiile calculatorului si o sa iti caut eu. dar mai intai ar trebi sa te uiti la sunet, in propritati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nici sunetul ala nu se aude.
Nu merge sa instalez nici un driver, la sfarsit imi da eroare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca imi spuneti voi de unde sa va dau informatzile astea vi le dau...Stiu sa umblu pe pc si asa dar nu stiu ce placa am si din asteabig grin...

Da, am instalat driverele de pe cd...
Nu stiu cum sa le dezinstalezstraight face
Daca incerk sa instalez aa direct imi da eroare
Dar unde am eu toate instalurile si imi apare ce sa dezinstalez si asa nu am nici un driver instalat acolo...decat programele mele si asa.

Am avut vista, acum am xp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da..trebuie sa chem pe cineva urgent care se pricepe
Pc-il face un an in Noiembtriehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noiembrie*
Scuzehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mi nu mi-a mers si am luat de pe net hhctrl. ocx si am pus-o in folderul sistem32 din windows. Bine, poate ca la tine e diferit, dar m-am gandit ca te poate ajuta. Nu ti-a aparut un mesaj de eroare cand ai pornit calculatorul ca iti lipseste ceva? Asa mi-a aparut mie dar am rezolvat datorita ca mesajul de avertizare mi-a spus ce trebuie sa repar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit cand nu aveam sunet de loc si l-am fucut daca vreti sa vil fac si voua virusdefect id

| Cozminel a răspuns:

Poi daca nu se aude nici malodia aia de la windows cand pornejti PC-ul, atunci 3 sa reinstalezi driverul de la placa de baza, asta daca placa de sunet e incorporata in placa de baza. Daca nu, reinstalezi driverul de la placa de sunet... (ps daca merge poti sa premiezi raspunsul? big grin )

| Cozminel a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie... PC-ul e nou? ( ca la mine pe CD era afijat c e instalat si c nu dar eu am PC nou noutz... si deci drivere ujor de folsit...)

si cand instalezi plac de baza cere un restart cv? ca daca iti cere restart s-ar putea sa mai aiba cv de instalat... si nu are cont automata... sfatul meu e sa formatezi pc si sa chemi pe cineva care stie cat de cat cv lagat de astea...(incearca sa afli c plac de baza ai...