| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul...il aprind si nu sta aprins mai mult de 5 minute... incepe sa faca foarte mult zgomot si nu stiu ce aresad imi puteti spune voi daca stiti? si ce pot face ca sa nu se mai intample asta? multumesc!

Răspuns Câştigător
| EduardTPU a răspuns:

Este posil ca baterie sa se fi stricat.
Cauzatonguerobabil tii bateria in calculator si in acelasi timp il ai bagat si in priza, ceea ce nu este bine mai ales daca il folosesti pentru o perioada mai mare de ore.
Sfat:E bine ca cand il incarci s-o faci cu pc-ul inchis, si abia dapa ce s-a terminat incarcarea bateriei sa pornesti pc-ul,,,,, dar cel mai important e ca, daca doresti sa petreci ceva mai mult timp in fata calculatorului, si nu vrei sa ai surpriza sa se inchida pentru ca s-a descarcat bateria, trebuie sa procedezi astfel: bagi acumulatorul in priza si scoti bateria din pc.
In concluzie nu are rost si nu e recomandat sa tii un laptop cu bateria incarcata si in acelasi timp cu acumulatorul in priza.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai dupa explicatiile pe care le dai se pare ca te multumesti cu alea 5 minute! de unde sa stiu eu ce faci in alea 5 minute? a-r trebui sa vin la tine acasa, ca tie iti este greu sa explici (unde este zgomotul ce laptop ai se incalzeste tastatura(locul unde se incalzeste) ce faci in alea 5 minute pe el! explica toate fenomenele!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Trebuie inlaturat praful din el

| PrincessConsuela a răspuns:

Poate e acumulatorul de vina. Al meu din cauza la baterie sta maxim 10 minute.Sau poate ai aceeasi problema ca mine. Al meu daca stau mai mult, uneori se inchide. Dupa ce s-a inchis odata, nu mai sta aprins nici 5 minute. Mi s-a spus sa il desfac sa-l curat. Al meu nu face zgomote, dar cred ca al tau are nevoie de o curatare daca nu este de la baterie. Funda? Asta e tot ce stiubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e virusat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

UIte... nu prea sunt expert in Laptopuri, dar, cel mai bine este sa il duci la o reparatie.
Mai era un om care a inceput sa ii iasa fum din Laptop.
Faptul ca al tau sta doar 5 minute, si apoi se inchide, poate fi o problema grava
eu zic sa il duci la un specialist. Depinde si de vechimea laptopului, sau, chestii de asteawinking
SUCCES