| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema cu laptopul l-am restartat odata si de atunci se deschide si imi apare windows error recovery imi cere sa aleg intre launch startuup recovery sau start windows normally aleg launch si imi da system recovery options iar apoi iarasi sa aleg ceva cuuse recovery tools sau restore your computer using system that you created earlier dar cu nici una nu se deschide am incercat si start windows normally si se restrteaza adica imi apare un ecran elbastru cu ceva scris si se restarteaza, am incercat si cu safe mode si cu toate si tot asa, se restarteaza am bagat un cd cu windows si nu-mi apare nimic nu mi-l citeste sau nu stiu, va rog ajutati-ma dau funda ffffoarte urgent!
PS:am un acer aspire 7520g cu windows 7! mersi

6 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

La system restore point ai ales un punct din ala salvat anterior? dau ti-a aratat ca ai system restore points?

| traveler a răspuns:

Ai instalat ultima oara un joc, program, driver? Daca da trebuie urgent dezinstalat deoarece de aici este si problema ta.Alege "safemode" si dezinstaleaza softul respectiv.La start laptop intra in bios si seteaza sa buteze 1 de pe cd 2 de pe hard.si poti introduce cd cu win7. Daca nu vrea sa porneasca mai este o varianta,cauta windows live (este un cd cu xp butabil virtual ) ce nu trebuie instalat in comp si odata pornit compul cu el poti intra in partitia C si sa stergi pur si simplu zic stergi ce ai instalat daca este program, joc, etc.(nu incerca dezinstal deoarece nu merge pentru ca nu ai instalat nimic cu windows live). Poti chiar da format la tot hardul sau doar la partitia C.Succes.

| EnglandGB a răspuns:

Deci cu start windows normally nu merge se restarteaza imi apare ecranu albastru cu ceva scris si se restarteaza si la safe mode la fel, iar cu reinstalarea am incercat sa bag cd-ul si nu imi apare nimic doar aia cu launch si normally deci nu stiu ce sa mai ii fac.nu citeste nici cdu

| carhartt a răspuns:

Solutia este simpla. reinstalezi Windows-ul si ai scapat! Si mie mi se mai intampla chestia asta mai de mult! happy

| d33utza003 a răspuns:

Alegi start windows normaly:*

| oana_6988 a răspuns:

Reinstalare windows si gata sau reparare a windowsului dar ca sa fi tu mai sigur reformateazal