| Mmaadduumada a întrebat:

Buna, am si eu o problema cu laptopul, mai exact cu tastatura. Nu imi mai merg tastele cum trebuie. Nu ma lasa sa scriu nimic. Cand apas pe taste imi intra in alte fisiere sau imi deschide alte pagini. Stie cineva ce se intampla?

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Laptopul e probabil virusat, asta e prima variantă, iar a doua varianta e defect tastatura-cauza e că s-a umplut de praf, mâncare şi tot feluri de impurităţi ce nu mai fac contacte intre cele butoane şi placă. Trebuie curăţat cu aer comprimat la o presiune mică, ori demontat tastatura şi curăţată tot cu aer comprimat.Eu aşa am rezolvat.La un alt laptop am inlocuit tastatură...a fost pârlit. Iar la varianta cu virusii, singura posibilitate este reinstalarea unui alt sistem de operare (window 7 e cel mai ok, merge perfect si Linux Mint ).