| xSniTzel a întrebat:

Buna, am si eu o problema la calculator, mai exact sursa.
Brusc intr-o zi dupa scoala am incercat sa-l pornesc dar nimic, am desfacut calculatorul sa vad ce are, si am testat calculatorul cu alte piese sa vad ce problema are, pana la urma mi-a pornit cu aceleasi componente dar sursa diferita, doar ca sursa e buna fiindca am testat-o la alt calculator si ruleaza corespunzator doar ca la mine nu mai merge. Sursa mi-a functionat aprox. 10 luni, si acum dintr-o data gata?

6 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Verifica dacă conectorul (firul, cel de la butonul de start care intra in placa de baza ) este in perfecta stare, este posibil sa nu fie in pozitie corecta.

| xSniTzel explică (pentru Hitback):

Este in pozitia perfecta, crede-ma. Cu alta sursa porneste.

| Sarcopt a răspuns:

Să nu ai probleme cu vreo plăcuță de memorie. Baftă!

| xSniTzel explică (pentru Sarcopt):

Nuu. Placutele de memorie n-au nimic, calculatorul ruleaza perfect cu alta sursa.

| Robert_Eduard_1994 a răspuns:

Un component din el care s-e conecteaza la sursa nu mai vrea sa se conecteze la ea sau nu mami face conexiunea bine si nu mai merge la sursa ta dar la alta este posibil sa mearga... FUNDA?

| xSniTzel explică (pentru Robert_Eduard_1994):

Ce component, ca incerc sa-l pornesc cu minimul necesar, doar memoria ram este pusa