| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a întrebat:

Am si eu o problema la laptop.Cred ca nu mai merge butonul de aprindere si as vrea sa stiu daca exista vreun program, modalitate ceva ca sa il aprind din alte butoane din tastatura.
In bios m-am uitat si nu am optiunea de power on any key.
Astept raspunsuri.Mersi!

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

Nu-l poti deschide altfel! Daca nu poti face rost de cablu pentru incercare nu-ti mai ramane decat sa-l duci la un depanator, ca in caz de nu e de la cablu il cumperi degeaba sau nu stiu faci cum vrei dar eu iti spun ca la 80 la suta din aceste probleme era de la cablu! Deci alegerea e a ta, ori cumperi cablu ori il duci la un depanator el o sa cumpere daca e de la cablu dar te va costa mai mult! Succes!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca nu se aprinde, cred ca ai alte probleme, nu cred ca e de la buton!
Imprumuta de la cineva un alt cablu sau pune-i bateria daca nu e descarcata si incearca apoi sa-l pornesti! Succes!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică (pentru lpavel):

Nu am de unde sa iau alt cablu.bateria la el e cam terminata(rezista putin)..nu se deschide nici bagat in priza, nici doar cu bateria in el.
Are toane..ieri m-am chinuit o ora jum sa il pornesc, dar degeaba.m-am gandit ca e de la alimentare..si am tot facut diferite incercari cu bateria/firul.Iar mai tarziu a pornit intr-un sfarist.dar nu stiu cum.
As fi vrut un program ceva..sa-l deschid din tastatura

Mersi frumos.mai astept momentan.

| lpavel a răspuns (pentru ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ):

Nu ai pentru ce! Placerea a fost de partea mea! happy

Nu-l poti deschide altfel! Daca nu poti face rost de cablu pentru incercare nu-ti mai ramane decat sa-l duci la un depanator, ca in caz de nu e de la cablu il cumperi degeaba sau nu stiu faci cum vrei dar eu iti spun ca la 80 la suta din aceste probleme era de la cablu! Deci alegerea e a ta, ori cumperi cablu ori il duci la un depanator el o sa cumpere daca e de la cablu dar te va costa mai mult! Succes!