| fatainvizibila21 a întrebat:

Am si eu o problema. Laptopul meu nu citeste stickul, ce pot sa fac? Am windows 8.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu citeste nici alt stick, atunci laptopul este defectat.
Daca pe alt stick il citeste, atunci stick-ul este cu problema (defectare fizica, virus, etc. ).
/daca nu se vede in My Computer, atunci e defect, daca da, atunci virus sau alta problema/.

| fatainvizibila21 explică (pentru Bula):

Deci, stickul este nou si celalalt laptop il citeste. Nu imi apare la my computer...cum pot rezolva problema?

| Bula a răspuns (pentru fatainvizibila21):

In acest caz, trebuie pornit laptopul de pe un CD cu windows live (xp sau 7) sau Linux live. Pe ambele trebuie sa apara stick-ul introdus:

- Daca nu apare, atunci problema este cu laptopul.

- Daca apare, atunci trebuie indepartate driverele HUB-ului USB care, dupa restartare, se vor reinstala si trebuie sa mearga si stick-ul. Alta posibilitate este in acest caz reinstalarea Windowsului.

| KanezuY a răspuns:

Este posibil ca stick-ul sa se fi stricat, incearca sa cumperi altul.