| BlahxD a întrebat:

am si eu o problema.Sunt plecata din tara ( Marea Britanie ) si nu primeam niciun apel, asa ca m`am gandit sa`mi dezactivez roaming-ul ( sunt pe Orange ) iar acum nu mai am semnal si nu pot efectua absolut niciun apel si nici altcineva nu ma poate suna, chiar daca e de aici sau din alta tara.Cum fac sa il activez inapoi & sa pot primi apeluri / mesaje? Daca il las asa, in tara cand voi ajunge va merge sa apelez si sa trimit mesaje, la fel si ceilalti mie? Help me, please sad! Da, normal ca dau funda happy.

Răspuns Câştigător
| Doze a răspuns:

1.asta mi s-a intamplat in Italia trebuie activat iar...in Romania sa suni la ei...
2.mai bine ti-ai lua o cartela de UK e mai buna si daca sti cum sa o faci ai foarte multe minute pe cateva retele Ro
3. funda:*?

1 răspuns:
| vigome a răspuns:

Nu cred ca il mai poti activa in Anglia, dar odata intrata in Romania da, iar ca functiuni odata intrata in aria de acoperire Orange poti primi si efectua apeluri in mod normal.