| MihaiEu14 a întrebat:

Am si eu tableta Allview ax4nano de la rds-rcs si nu merge sa ma conectez al calculator prin cablul de date(de citit citeste calculatorul si face o partitie dar nu pot sa o deschid). Cablul este al tabletei, care este motivul va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Din manualul de utilizare al tabletei:
===
Conectarea la calculator
Acest dispozitiv se poate conecta la calculator prin intermediul cablului USB pentru operatii de copiere, ștergere si mutare a datelor. Procedura este urmatoarea:
1. Conectați produsul la calculator prin intermediul cablului USB. Va apărea notificarea "USB conectat".
2. Clic pe notificarea "USB already connected", și selectati "open USB storage devices", apoi de pe calculator puteți gestiona fișierele din memoria produsului dumneavoastră.

www.allview.ro/uploads/tx_allview/AX4_Nano_Manual.pdf

2 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Cand ti-a facut partita PC-ul nu iti apare ceva pe ecranul tabletei? normal trebuie sa apare ceva gen "copiaza fisiere din PC"

| RoBoT93 a răspuns:

E posibil sa ai PC-ul virusat sau sa nu iti mearga mufa USB de la PC. Incearca alta mufa sau sterge virusii / instaleaza windowsu big grin